Zdarza się, że trafiamy na superokazję. Czasem jest to oferta biura podróży, innym razem tanie bilety lotnicze. Jeśli weźmiemy Pożyczkę konsolidacyjną Antygrawitacja, otrzymamy aż 25 proc. wartości pożyczki na dowolny cel.
Pożyczka konsolidacyjna może wyprostować nam wiele spraw. Po pierwsze zrobi porządek z finansowym bałaganem w rachunkach – kilka kredytów zamieni się w jeden i to z niższą ratą. Po drugie da poczucie pewności i kontroli nad wydatkami. Egzotyczny wyjazd z pożyczką konsolidacyjną Antygrawitacja to podwójna przyjemność.
– Pożyczka konsolidacyjna to ciekawy bankowy produkt, z którego chętnie korzystamy. Trudno się temu dziwić – mówi Ewa Wróblewska, doradca PKO Banku Polskiego. – Ma ona lepsze warunki niż tradycyjne kredyty gotówkowe. Przejmując zobowiązania innego banku, jesteśmy w stanie zaoferować klientowi mniejszą prowizję i oprocentowanie, a nawet z nich zrezygnować. Obecnie nie pobieramy prowizji, a oprocentowanie jest zmienne i wynosi obecnie 6,99.
Głównym powodem, dla którego klienci się decydują są mniejsza rata i skrócenie okresu kredytowania. – Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby taki okres wydłużyć – maksymalnie do 10 lat. Wszystko zależy od tego jakie mamy oczekiwania. Czasem zdarza się nawet, że przy niższej racie skrócimy ten okres o rok – korzyść widoczna jest jak dłoni – wyjaśnia Ewa Wróblewska.
Według raportu „Dlaczego Polacy się zadłużają” przeprowadzonego przez IMAS International na zlecenie Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej, ponad 75 proc. Polaków w wieku 18-64 lat przynajmniej raz w życiu brało kredyt lub pożyczkę. 42 proc. ankietowanych uważa, że kredyty są czymś naturalnym pod warunkiem, że decyzję o ich zaciągnięciu podejmują świadomie i są w stanie je spłacić.
W Polsce jest obecnie ok. 100 tys. osób, którzy spłacają 10 lub więcej kredytów i pożyczek w bankach i firmach pożyczkowych. Natomiast ponad 400 tys. osób posiada kredyt bankowy i pożyczkę gotówkową jednocześnie. To m.in. dla pożyczka konsolidacyjna może okazać się świetnym rozwiązaniem.
Co trzeba wiedzieć o pożyczce i jakie warunki spełnić, żeby ją otrzymać?
- Najpierw sprawdźmy, jak wygląda nasza sytuacja finansowa. Przydadzą się systematyczne wpływy na konto. Bez tego bank nam nie zaufa – stałe wynagrodzenie jest tu zdecydowanie kluczowe.
- Dobrze jest mieć czystą historię spłat kredytów. Bank powinien wiedzieć, że takie sprawy traktujemy poważnie i jesteśmy odpowiedzialnym klientem.
- Nie trzeba mieć konta w PKO Banku Polskim, aby starać się o pożyczkę Antygrawitacja.
- Pieniądze możemy przeznaczyć na spłatę innych kredytów i pożyczek (np. chwilówek, gotówkowych, samochodowych, odnawialnych, ratalnych, kart kredytowych) przenoszonych do PKO Banku Polskiego z innych banków i instytucji kredytowych.
- W PKO Banku Polskim nie ma prowizji za udzielenie pożyczki.
- RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, wynosi 9,38 proc.
- Otrzymamy trzy miesiące wakacji kredytowych. Możemy z nich skorzystać jednak dopiero po 12 miesiącach spłacania pożyczki.
- Minimalna kwota pożyczki to 500 zł, maksymalna – 200 tys. zł.
- Okres kredytowania wynosi od 2 do 120 miesięcy.
- Jeśli kupimy ubezpieczenie za pośrednictwem Banku, możemy zyskać pomoc w spłacie pożyczki.
– Pamiętajmy także, że przy kredycie konsolidacyjnym możemy wziąć dodatkowo 25 proc. wartości pożyczki – dodatkowe pieniądze na dowolny cel. Klienci chętnie wybierają tę opcję, nie zawsze przecież mają tylko zobowiązania w bankach czy chwilówkach, ale także pożyczają u rodziny czy znajomych – to gotówka, która uporządkuje te kwestie – dodaje Ewa Wróblewska.
Teraz możemy spokojnie zająć się konsolidacją. Pożyczkę weźmiemy w oddziale Banku. Podczas spotkania potrzebne będą również nasze dotychczasowe umowy kredytowe (jeśli takie były). Prośbę o kontakt z doradcą możemy również wysłać przez iPKO i IKO.
Aleksandra Pietruczuk