Karty z funkcją wielowalutową dla przedsiębiorców w PKO Banku Polskim

Od 1 listopada karty debetowe wydawane do kont firmowych PKO Banku Polskiego mają funkcję wielowalutową. Wystarczy do rachunku w PLN podpiąć jeden lub więcej rachunków walutowych z oferty banku, aby rozliczać bezpośrednio w walutach transakcje kartowe.
około min czytania
 

1 listopada zmieniły się karty debetowe do kont firmowych w PKO Banku Polskim. Zarówno karty już posiadane przez klientów (MasterCard), jak i wydawane (Visa i MasterCard) do nowych rachunków – PKO Konta Firmowego, PKO Konta Firmowego Premium oraz PKO Rachunku dla Przedsiębiorstw – zyskują funkcję wielowalutową.

Dzięki niej można płacić w walutach obcych bezpośrednio z posiadanego rachunku walutowego w banku. Funkcja ta jest dostępna aż dla 22 walut (EUR, USD, GBP, CHF, AUD, BGN, CNY, HRK, CZK, DKK, HKD, JPY, CAD, NOK, NZD, RUB, RON, SGD, SEK, TRY, HUF). Aby z niej skorzystać, wystarczy podpiąć rachunki pomocnicze walutowe pod rachunek w PLN, dla którego została wydana karta debetowa.

Pomocniczy rachunek walutowy można podłączyć samodzielnie w serwisie transakcyjnym iPKO, podczas wizyty u doradcy czy za pomocą serwisu telefonicznego.

Dzięki temu, płacąc podczas zagranicznych wyjazdów lub w Internecie, przedsiębiorca unika opłat za przewalutowanie. Kupno walut w kantorze internetowym w aplikacji mobilnej IKO lub serwisie iPKO pozwala dodatkowo zaoszczędzić, jeśli klient korzysta z powiadomień o korzystnym kursie waluty.

Firmowe karty debetowe PKO Banku Polskiego umożliwiają płatności zbliżeniowe, płatności w Internecie, jak również mobilne płatności zbliżeniowe Apple Pay i Garmin Pay.