Spotkajmy się w Rotundzie: Wystawa „Czas chwały”

2020-11-12, 18:00
Zapraszamy na spotkanie online z Michałem Pacutem i Markiem Chowańcem, autorami wystawy „Czas chwały”: Bitwa Warszawska 1920 r. 18. decydująca o dziejach świata, w Muzeum Wojska Polskiego. Wydarzenie będzie dostępne na żywo 12 listopada o godzinie 18.00 na kanale YouTube PKO Banku Polskiego.
około min czytania

Zapraszamy na spotkanie online z Michałem Pacutem i Markiem Chowańcem, autorami wystawy „Czas chwały”: Bitwa Warszawska 1920 r. 18. decydująca o dziejach świata, w Muzeum Wojska Polskiego. Wydarzenie będzie dostępne na żywo 12 listopada o godzinie 18.00 na kanale YouTube PKO Banku Polskiego. Nasi goście opowiedzą – z perspektywy historyka i scenografa – jak przygotowuje się taką wystawę. Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć wiele ciekawostek o czasach wojny polsko-bolszewickiej 1920 r.:

  • Ile mundurów marszałka Piłsudskiego zachowało się do naszych czasów?
  • Dlaczego żelazne obrączki są cenniejsze niż złote?
  • Czy 49 lat to dużo, by zaciągnąć się do wojska?
  • Co z wojną polsko-bolszewicką ma wspólnego armata odebrana „złomiarzom”?
  • Co mają wspólnego astronauci z producentem King Konga?
  • Dlaczego pałasz polskiego generała i rosyjskiego feldmarszałka wrócił do Polski?

Michał Pacut – kurator wystawy, kustosz Muzeum Wojska Polskiego opiekujący się zbiorem umundurowaniem i oporządzeniem żołnierskim, historyk wojskowości zajmujący się dziejami Wojska Polskiego w okresie 1914-1945.

Dr hab. Marek Chowaniec prof. ASP – projektant ekspozycji, scenograf, absolwent ASP w Warszawie, autor wielu projektów imprez plenerowych, koncertów i widowisk telewizyjnych. Wydarzenie będzie dostępne online na kanale YouTube PKO Banku Polskiego