„Bieg bez limitu” – zapisy ruszają 22 maja, a start tydzień później

Brakuje Ci emocji związanych z zawodami biegowymi? W ostatni weekend maja możesz wziąć udział w wirtualnym projekcie „Bieg bez limitu”. Bez wyznaczania liczby kilometrów i uczestników, bez rywalizacji, za to z ogromną porcją dobrej, biegowej zabawy. Niezależnie od lokalizacji. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. Zapisy rozpoczynają się w piątek, 22 maja.
około min czytania

Bieg bez limitu odbędzie się w dniach 29-31 maja. Impreza jest wirtualna i ma miejsce… wszędzie. Nie ma żadnych ograniczeń. Nie ma tez limitu osób, kilometrów czy rodzaju aktywności.

W akcji może pobiec dosłownie każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania, gdyż jest to bieg wirtualny. Nie trzeba być biegaczem ani sportowcem. Nie trzeba nawet koniecznie biegać – można zdecydować się na inną aktywność np. spacer z kijkami, bieg z psem, bieg na wózku i z wózkiem czy rodzinną wyprawę do lasu. Jedyne, o czym warto pamiętać, to wymagane podczas epidemii środki bezpieczeństwa – podkreśla Maciej Mroczek, dyrektor Stołecznego Centrum Sportu „Aktywna Warszawa”.

Bieg będzie nawiązywać do Warszawskiej Triady Biegowej i do Biegu Konstytucji 3 Maja, który w tym roku nie mógł się odbyć. Zasady są bardzo proste. Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy się zarejestrować i w dniach 29-31 maja dodać swoją aktywność na profilu wydarzenia na FB. Może to być uśmiechnięte zdjęcie, zrzut z aplikacji czy krótka informacja o podjętym wyzwaniu. Tu nie ma miejsca na rywalizację, liczy się przede wszystkim dobra zabawa.

Wydarzenie realizowane jest we współpracy z platformą Fit Adept, na której będą przeprowadzone treningi i rejestracja. – Po prostu postaw sobie wyzwanie biegowe lub inne, zarejestruj się i przywitaj z nami sezon! Na specjalnie przygotowanej platformie do rejestracji oprócz zapisów na uczestników będą czekały setki różnych treningów ze specjalistami FitAdept. W ten sposób najłatwiej, a jednocześnie profesjonalnie można przygotować się do startu – zachęca Karol Adamaszek z „Aktywnej Warszawy

Udział w biegu jest bezpłatny, ale pojawi się możliwość dokupienia pakietu treningowego – część kwoty będzie mogła zostać przekazana na cel charytatywny.

„Bieg bez limitu” organizuje Miasto Stołeczne Warszawa, Stołeczne Centrum Sportu „Aktywna Warszawa” oraz sieć trenerów personalnych FitAdept przy wsparciu PKO Banku Polskiego, sponsora strategicznego Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”.

Organizatorzy akcji stawiają też na kreatywność bez limitu! Zdjęcie z kotem, bieg z psem, w przebraniu, wyścig z sąsiadem, po lesie, rajd z przeszkodami czy sprint po lody? Dwadzieścia najciekawszych komentarzy z hasztagiem #biegbezlimitu zostanie nagrodzone zestawem gadżetów.

 

Marek Wiśniewski