PKO Sport pomaga z „Gwiazdami na gwiazdkę”

Blisko 122 tys. zł zebrano na leczenie chorego Natanka podczas charytatywnego turnieju piłkarskiego „Gwiazdy na gwiazdkę” z udziałem drużyny PKO Sport. Fundacja PKO Banku Polskiego była partnerem wydarzenia.
około min czytania

Gwiazdy na gwiazdkę to wydarzenie zainicjowane przez piłkarza reprezentacji Polski Macieja Rybusa. Akcja odbywająca się w Łowiczu – rodzinnym mieście zawodnika – w tym roku rozegrała się po raz 16. W turnieju udział wzięły 4 zespoły: drużyna GnG, reprezentacja Dziennikarzy, drużyna PKO Sport oraz reprezentacja Youtuberów.

Oprócz sportowej rywalizacji, wydarzenie było pełne atrakcji, doskonałej zabawy i emocji, które zapewniały także licytacje, m.in. piłek czy koszulek polskich piłkarzy, w tym Macieja Rybusa, Kamila Glika, Kamila Grosickiego czy Roberta Lewandowskiego, a także zagranicznych gwiazd – Franka Lamparda z Chelsea czy Mohameda Salaha z Liverpoolu.

Pomoc dla Natanka

Uczestnicy piłkarskiego turnieju „Gwiazdy na gwiazdkę” pomagali w tym roku trzyletniemu Natanowi Szwarockiemu, który zmaga się z najcięższą postacią rdzeniowego zaniku mięśni (SMA 1). To szybko postępująca choroba genetyczna odbierająca siłę mięśniom. Chłopiec wymaga stałej opieki, intensywnej rehabilitacji oraz kosztownego leczenia.

W akcję włączyła się Fundacja PKO Banku Polskiego, ofiarowując 20 tys. zł. na leczenie chłopca. – W tym roku pomagaliśmy choremu Natankowi, wymagającemu specjalistycznego leczenia. Mam wrażenie, że coraz więcej osób wierzy w to, że dobro procentuje i chętnie pomaga innym. To ogromna wartość! Cieszymy się, że inicjatywa, w którą włączamy się kolejny raz spotyka się z coraz większym zainteresowaniem darczyńców – podkreśla Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.

Sport z sercem

W turnieju spotkały się 4 zespoły: drużyna GnG, reprezentacja Dziennikarzy, drużyna PKO Sport oraz reprezentacja Youtuberów. Sportowa rywalizacja oraz atrakcyjna oprawa spotkań zapewniła widzom wspaniałą zabawę. Zwycięzcy ubiegłorocznej edycji – piłkarze z PKO Banku Polskiego – tym razem po zaciętej walce zajęli trzecie miejsce.

Wyróżnieniem jest sam udział w takiej akcji i wsparcie chorego Natanka. To fajny chłopak, który towarzyszył nam podczas meczów. Chyba dobrze się bawił – my na pewno! Najważniejsze, że udało nam się mu pomóc – podkreśla Piotr Hełmecki, kapitan drużyny PKO Sport, który na licytacje przekazał także koszulki klubowe piłkarzy z własnej kolekcji.

W sumie na leczenie trzyletniego Natanka zebrano blisko 122 tys. zł. Ze sprzedaży okolicznościowych cegiełek, a także z licytacji sportowych gadżetów udało się zebrać 82 134,05 zł, a blisko 40 tys. zł ofiarowali darczyńcy.

Ewa Maciejewska
specjalista w PKO Banku Polskim