PKO Bank Polski stawia na edukację w obszarze blockchain

Po raz kolejny bank podjął współpracę ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie, obejmując mecenatem jedyne w Polsce studia podyplomowe poświęcone technologii blockchain. Eksperci PKO Banku Polskiego dzielą się ze studentami swoją wiedzą i eksperckim doświadczeniem.
około min czytania

Edukacja finansowa zarówno klientów, pracowników, jak i studentów jest istotnym elementem działań naszego banku. Nie dziwi więc współpraca z warszawską SGH, która jako jedyna uczelnia w kraju prowadzi studia podyplomowe „Blockchain: Biznes, Prawo i Technologia”. Słuchacze zyskują tu wiedzę i umiejętności przydatne w erze cyfrowej transformacji rynków finansowych. Uczą się na konkretnych przykładach w formie business case’ów.

W trakcie studiów 3 zespoły będą pracować nad konkretnymi rozwiązaniami w tematach zaproponowanych przez bankowych ekspertów. W tej pracy wspierają ich pracownicy PKO Banku Polskiego m.in. z obszaru technologii, prawa czy produktów. Oceniają przedstawione rozwiązania z punktu widzenia ich poprawności, jak również możliwości wdrożenia. Najciekawsze mają szansę być wprowadzone w banku, w tym udostępnione klientom.

Blockchain to rewolucja w transferze wartości, a także jedna z najważniejszych technologii, które zmieniają świat – nie tylko finansów. Młodzi ludzie coraz częściej są zainteresowani rozwojem w tym kierunku. Oprócz wiedzy teoretycznej, niezwykle ważna jest dla nich praktyka. Dzielimy się ze słuchaczami naszym doświadczeniem, inspirujemy ich oraz wspieramy w realizacji trzech bardzo ciekawych zadań – mówi Mariusz Ziemba, kierownik Zespołu Innowacji Technologicznych w Departamencie Inicjatyw Informatycznych i Testów w PKO Banku Polskim.

Zadania dotyczą takich zagadnień jak stablecoin w gospodarce i na rynkach finansowych, tokenizacja oraz kryptowaluty. Studia w formule wykładów i warsztatów umożliwiają dzielnie się know-how przez praktyków i są okazją do nawiązania kontaktów i budowania społeczności pasjonatów i specjalistów blockchain.

– Jednym z priorytetów PKO Banku Polskiego jest współpraca ze światem akademickim. Mamy świadomość, że edukacja, przekazywanie wiedzy, budowanie społeczności realnie zmienia otoczenie biznesowe, jak również procentuje innowacyjnymi rozwiązaniami na miarę światową. Nasz bank od lat jest partnerem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz współpracuje z innymi uczelniami – mówi Joanna Czarnecka, dyrektor Pionu Zarządzania Personelem PKO Banku Polskiego.

Od października tego roku eksperci PKO Banku Polskiego będą prowadzić zajęcia z zakresu UX Experience na uczelni SWPS oraz z technologii finansowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Bank wspiera młode talenty również poprzez dedykowane programy stażowe, m.in. w obszarach IT, UX, Cyberbezpieczeństwo czy Data Science. Wszystkie aktualne oferty można znaleźć na stronie.