Przyłącz się do PowerB@nku i naładuj się wiedzą

Czy mogę otworzyć firmę pracując na etacie? Czy powinienem założyć spółkę czy jednoosobową działalność? Gdzie szukać pieniędzy na rozwój biznesu? Jak ważna jest moja wizytówka w google? Jak znaleźć i zatrudnić dobrego księgowego? – te pytania towarzyszą wszystkim, którzy chcą otworzyć własny biznes. PKO Bank Polski udowadnia, że chcieć to móc i doładowuje przedsiębiorców profesjonalną wiedzą!
około min czytania

Ruszyła kampania promująca rozwiązania dla firm. Skierowana jest ona do osób, które dopiero rozpoczynają biznes lub stawiają w nim pierwsze kroki. Dzięki profesjonalnym materiałom multimedialnym, które składają się na solidną bazę wiedzy na start, właściciele firm mogą rozwiać swoje liczne wątpliwości.

Znajdziesz tu mnóstwo rzetelnych, ciekawych i atrakcyjnych materiałów szkoleniowych, z których skorzystać możesz zawsze i wszędzie. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielą się uznani eksperci, których kursy cenione są na rynku. PKO Bank Polski udostępnia więc swoim klientom m.in. wideoszkolenie o tym, jaki pomysł na sklep internetowy wybrać, podcasty o tajnikach sprzedaży na Allegro oraz długą listę poradników na temat prowadzenia biznesu.

#PowerB@nk to odpowiedzi na wiele pytań nurtujących początkujących biznesmenów, m.in.: samozatrudnienie czy spółka, jak ważna jest wizytówka w Google Moja Firma, z jakich platform sprzedażowych korzystać czy założenie własnej firmy – jakie to koszty.

Ten PowerB@nk, z którego płynie wiedza, jest częścią kampanii skierowanej do firm pod hasłem „Jak się powie A, to trzeba powiedzieć B, C, D itd.”.

PKO Bank Polski promuje nowoczesne narzędzia, które wspierają polskich przedsiębiorców w zakładaniu i prowadzeniu biznesu

Każdego dnia ok. 1000 Polaków mówi „Idę na swoje!”. A my ułatwiamy początek i radzimy: otwórz firmę i konto firmowe jednym wnioskiem w aplikacji IKO. Na wiele potrzeb i pytań przedsiębiorców odpowiedzią jest nowoczesna, cyfrowa oferta PKO Banku Polskiego. Chcemy być bankiem pierwszego wyboru dla firm, dlatego stale rozwijamy naszą ofertę i wprowadzamy nowe udogodnienia – mówi Tomasz Frąckowiak, dyrektor Formacji Bankowości Firm i Przedsiębiorstw.

PKO Bank Polski jest liderem pod względem cyfrowych rozwiązań dla biznesu. Za pomocą jednego wniosku w aplikacji IKO lub serwisie iPKO można zarejestrować nową firmę w CEIDG i otworzyć konto firmowe, bez wizyty w urzędzie i oddziale banku. Nowe konto firmowe będzie bezpłatne przez pierwszych sześć miesięcy. Za pośrednictwem serwisu iPKO posiadacze kont firmowych mogą korzystać z wielu usług ułatwiających zarządzanie firmą. Są wśród nich takie rozwiązania jak e-księgowość, asystent firmowy kontrolujący płatności czy dostęp do kantoru internetowego iPKO dealer. Firmy mogą także korzystać całkowicie online z prostej i szybkiej usługi finansowania faktur. Mogą także umawiać się na spotkania z wideodoradcą i korzystać ze wsparcia doradcy przy wypełnianiu wniosków w oddziale banku lub w siedzibie firmy.

Przedsiębiorca, który ma pomysł na biznes, najlepiej zna się na swojej działalności, cała reszta czynności i formalności związanych z prowadzeniem firmy, księgowością, e-commerce, promocją w internecie itd., może być dla niego zupełnie nowym wyzwaniem. Jako bank dajemy przedsiębiorcom gotowe odpowiedzi, czy to w formie narzędzi czy wiedzy. To idea naszej kampanii – mówi Marek Kozłowski, dyrektor Biura Komunikacji Marketingowej.

Baza wiedzy, która zasila przedsiębiorców, dotyczy wszystkich aspektów prowadzenia firmy. Znaleźć tu można szeroko i wszechstronnie omówione zagadnienia związane z formalnościami na start, finansami, sprzedażą, rozwojem firmy oraz zatrudnieniem i marketingiem.