PKO Bank Polski walczy o Złoty BohaterON Publiczności

PKO Bank Polski otrzymał nominację do Nagrody BohaterON 2020 im. Powstańców Warszawskich w kategorii firma. Zapraszamy internautów do głosowania!
około min czytania

BohaterON to nagroda mająca na celu wyróżnienie osób i instytucji, których działania w szczególny sposób promowały wiedzę o historii Polski XX wieku oraz edukację historyczno-patriotyczną.

Złoty, Srebrny i Brązowy BohaterON w każdej kategorii zostanie przyznany na podstawie wyników głosowania kapituły Nagrody składającej się z m.in. przedstawicieli rządu, środowisk kombatanckich, historyków. Natomiast internauci przyznają Złoty BohaterON Publiczności.

Zachęcamy do głosowania na PKO Bank Polski. Do 14 października, na stronie https://bohateron.pl/bohaterony-2020/zaglosuj/ trwa internetowy plebiscyt, w którym każdy może oddać głos jeden raz dziennie na jednego Nominowanego w każdej z kategorii.

PKO Bank Polski buduje swój kapitał w oparciu o wartości i tradycje narodowe, prowadząc, inicjując oraz wpierając działania mające na celu upamiętnianie ważnych wydarzeń historycznych, edukację patriotyczną i promocję postaw obywatelskich. Bank współpracuje m.in. z Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Powstania Warszawskiego. Angażuje się w Festiwal Filmowy Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci w Gdyni, a w tym roku był mecenasem multimedialnego spektaklu „1920. Wdzięczni bohaterom” zorganizowanego dla uczczenia stulecia Bitwy Warszawskiej. Bank włączył się także w Biegi „Tropem Wilczym” Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Zaangażowanie banku w budowę i rozwój świadomego historycznie społeczeństwa polega nie tylko na wsparciu instytucjonalnym, ale także aktywnościach podejmowanych przez jego pracowników. W ramach wolontariatu realizowany jest projekt „PKO Bohaterom”, którego celem jest przypominanie o heroizmie Powstańców Warszawskich nie tylko przy okazji obchodów kolejnej rocznicy wybuchu zrywu. Pracownicy banku przygotowują paczki świąteczne dla Powstańców, organizują pomoc przy remontach ich mieszkań lub organizują wyposażanie do domów bohaterów.

Zobacz spot tegorocznej edycji konkursu.